Grįžti į formą per 10 dienų?

Ar įmanoma “grįžti į formą“ per 10 dienų saugiai ir sveikai? TAIP!

Dėl vienų ar kitų priežasčių turite tikslą pagerinti savo išvaizdą, pakelti kūno tonusą ir labiau pasitikėti savimi per mažiau nei dvi savaites? Ką gi, tam prireiks kiek daugiau pastangų, bet bent jau ne papildomų didelių išlaidų ar streso sąskaita. Jokių dietų, badavimų ar intensyvių treniuočių kasdien po dvi valandas. Verčiau pasinaudokite keletu efektyviausių patarimų, kurių dėka tikrai pasieksite norimų rezultatų, o po to įtraukite juos ir į nuolatinę kasdienę rutiną.

#1: Žingsnių nauda.
Netingėkit paėjėti tų kelių papildomų žingsnių, kai tik turit galimybę. Rinkitės laiptus vietoj lifto, pastatykite automobilį tolimiausiame stovėjimo aikštelės kampe, vaikščiokite kol kalbate telefonu. Po vakarienės mieste su antraja puse ar daugais grįžkite namo ne taksi, o pėsčiomis, jei tik tai įmanoma. Ėjimas ne tik padeda sureguliuoti cukraus lygį kraujyje ar papildomai sudeginti keliasdešimt ar kelis šimtus kalorijų, bet tuo pačiu tai ir puiki sąmoningo judėjimo ir meditacijos forma.

#2: Daugiau natūralumo lėkštėje.
Stenkitės, kad Jūsų racione būtų tik vertingas, natūralus, gyvas, ląstelienos turintis maistas – vaisiai, daržovės, uogos, liesi baltymai (vištiena, žuvis ar liesa varškė), sveiki riebalai (avokadas, alyvų aliejus, riešutai bei sėklos). Taip pat neatsisakykite žemą glikeminį indeksą ir lėtai pasisavinamų angliavandenių turinčių lęšių, pilno grūdo kruopų ir, žinoma, bolivinės balandos. Šie produktai užkurs Jūsų energiją ir jausitės soti tikrai labai ilgam, tad galėsite užsiimti savo reikalais be pašalinių minčių apie greitus ir beverčius užkandžius. O kai pajusit poreikį desertui, nesikankinkite, o tiesiog rinkitės sveikesnius saldumynus.

#3: Sportinis inventorius kišenėje.
Yra pora dalykų, kuriuos įsigyti tikrai verta – tai pasipriešinimo guma ir šokdynė. Tai labai nebrangu, praktiškai neužima nė kiek vietos (bent jau guma), tad beveik visur ir visada galima turėti su savim ir esant progai savo mankštą pakylėti į kitą lygmenį.
Ar žinojote, kad 10 minučių šokinėjimo per šokdynę atstoja net 30 minučių bėgimo? Taigi… Taip pat internete yra devynios galybės idėjų ir pavyzdžių, kiek ir kokių fizinių pratimų galima atlikti su pasipriešinimo guma visoms raumenų grupėms: pilvo presui, sėdmenims, šlaunims, pečiams, nugarai ir kt.
Guma nuostabiai „įdarbina“ stabilizuojančius raumenis, ko rezultate raumenų tonusą įgysite daug greičiau nei naudojant tik savo kūno svorį.

#4: H2O 💧
Pirmoj eilėj prabudus, dar prieš Jūsų mėgiamą rytinį puodelį kavos (ar arbatos), turėtumėt atsigerti stiklinę kambario ar kiek šiltesnės temperatūros vandens. Mūsų kūnai prabudę po nakties patiria dehidraciją, tad LABAI svarbu išsiugdyti įprotį pirmiausiai „palaistyti“ savo organizmą vandeniu.
Vanduo padeda pernešti maistingasias medžiagas ląstelėse, išplauti toksinus, sureguliuoti mūsų kūno temperatūrą ir palaikyti sąnarių bei kaulų elastingumą. Mūsų kūnas tiesiog negali tinkamai funkcionuoti, jei jaučia vandens trūkumą. Nemėgstat? Pabandykit vandenį pagardinti – rozmarino ar čiobrelio šakelėmis, šviežiais imbierais, agurkais, natūrlaiomis laimo, greipfrutų ar citrinų sultimis. Taip pat stenkitės kuo mažiau pirkti vandenį iš parduotuvės plastikiniuose buteliuose, verčiau investuokite į kokybišką vandens gertuvę ir visuomet turėkite ją su savim.

#5: Nauja aktyvi veikla.
Išabdnykite ką nors naujo, ko niekad nesat bandžiusi ar nedarėte nuo vaikystės. Išbandykit vandens aerobiką ar oro jogą, prisiminkite riedučius ar paprasčiausiai šokite namuose pagal savo mėgstamą muziką! Sportas nereiškia, kad tai turi būti nuobodu, o tiesą sakant atvirkščiai – kai pasirenkat tokią aktyvumo formą, kuri lyg ir peržengia įprastus įsitikinimus ir įsiviazdavimą apie sportą, tikėtina, kad rezultatų pasieksite žymiai greičiau, nes mėgausitės pačiu procesu.

#6: Raumenų tempimas.
Tempimo pratimai padeda raumenims atsistatyti, pagerina judesių plastiką ir ištvermę, subalansuoja sąnarius ir stiprina jungiamąjį audinį (tarp raumenų ir odos). Būtinai pratempkite kūną prieš ir po bet kokios treniruotės, o kartais net ir tarp pratimų. Išbandykite papildomas priemones, jei turite galimybę, pvz. masažinius volus sportui, kurių pagalba galima pasiekti net ir giliuosius raumenis bei juos efektyviai atpalaiduoti.

#7: Sąmoningas valgymas.
Tikrai ne visi turi tą įprotį, bet tikrai dauguma valgant neatsisako ir šviečiančių ekranų kompanijos. Kai valgome be pašalinių trikdžių tai darome kiek lėčiau ir sąmoningiau. Kam to reikia? Ogi tam, kad valgymo metu būtume dėmesingesni maisto skoniui ir aromatui, sotumo pojūčiui kūne, kas padeda nepersivalgyti bei labiau mėgautis patiekalu. Kai kurie valgymą prilygina ir net praktikuoja kaip pojūčių meditaciją, tad kodėl gi nepabandžius?

#8: Įsiklausymas į savo ritmą.
Būna tokių dienų, kai atsipalaidavimo ir švelnumo sau reikia labiau nei kitomis. Jei tik turite galimybę prigulti bei pailsėti – gerbkite savo kūno siunčiamus signalus ir taip ir padarykite 🌷 Jei jaučiate padidėjusį nuovargį ar silpnumą, neprievartaukite savęs tą dieną intensyviomis treniruotėmis. Verčiau atlikite lėtus, giliai atpalaiduojančius jogos, tempimo ar kvėpavimo pratimus, lengvai pasivaikščiokite gryname ore, pagulėkite druskų vonioje ar tiesiog klausykite ramios muzikos. Pakaupkite jėgas kitai dienai – tai duos kur kas daugiau naudos.

#9: Miegas.
Jokiais fiziniais pratimais ar sveikiausiu maistu pasaulyje nepasieksite norimų rezultatų be ramaus, reguliaraus miego 💤
BŪTINA susikurti vakaro rutiną, kuri padėtų persijungti į lėtesnį ritmą ir nusiteikti geram nakties poilsiui (esmė 7-8 val.). Pasitelkite visas įmanomas priemones: eterinį levandų aliejų, vonią, raminančią žolelių arbatą, malonią patalynę bei pižamą ar knygą, nuo kurios iškart apima miegas 🙂 Bet svarbiausia – JOKIŲ elektroninių prietaisų ir šviečiančių ekranų bent dvi valandos iki miego! Tai tiek patarimų šiam kartui.

Modesta